Haber Otomasyonu Çözümü.
Ara, bul, izle, paylaş ve yayımla.

NewsWorks, CeBIT Eurasia2009 İstanbul

Türkiye de birçok habercinin ve haber departmanının yıllardır kullandığı EG’s NewsWorks haber otomasyonu, 7-11 Ekim 2009 tarihleri arasında İstanbul- Beylikdüzünde TÜYAP Fuar alanında düzenlenen CeBIT Broadcast, Cable & Satellite Eurasia 2009'da ziyaretçilere tanıtıldı.

NewsWorks'ün ilk yurtdışı macerası, Romanya

NewsWorks'un ingilizce versiyonu Romanya'nın Kanal D'si tarafından kullanılmaya başlandı.

NewsWorks Nisan'da Las Vegas NAB 2006'da sergilendi

Geçtiğimiz Nisan 2006'da ABD'nin Las Vegas şehrinde her yıl düzenlenen Dünyanın en büyük yayıncılık fuarı olan NAB'de Cinegy'nin, standında sergilendi. NewsWorks burada da ilgiyle karşılandı. Ziyaretçilere Cinegy'nin standında NewsWorks ve yayın otomasyonunun birlikte çalışması gösterildi.

NewsWorks Amsterdam IBC'05 'de sergilendi

Eylül 2005'te Hollanda'nın Amsterdam şehrinde yapılan Dünyanın en büyük yayıncılık fuarlarından biri olan IBC'de, NewsWorks te vardı. Bir Alman firması olan Cinegy'nin, standında sergilenen NewsWorks ilgiyle karşılandı. Cinegy'nin standında Cinegy yayın otomasyonu ile birlikte çalışması da gösterilen sistem, çok yakında yurtdışına da açılacak.

NewsWorks te artık MOS uyumlu

Habercilik alanında bir standart haline gelen MOS protokolü, birçok yayın sistemi arasında veri alışverişine olanak sağlıyor. NewsWorks versiyon 5.3.20'den itibaren MOS uyumlu olarak çalışmaktadır. NewsWorks ve yayın otomasyonu sistemleri arasındaki veri alışverişi artık çok daha kolay.

Doğan Medya Center'ın görüntü arşivi artık NewsWorks'te

Eylül ayından itibaren Kanal D Cinegy <--> NewsWorks entegrasyonunu kullanmaya başladı. Haberciler, NewsWorks ile çalışma hızlarının iki kat arttığını söylüyorlar. NewsWorks'ün MOS uyumlu versiyonu artık Kanal D, CNN-Türk, Star TV, TV24 ve Doğan Haber Ajansı tarafından da kullanılmaya başlandı.

NewsWorks artık çok dille çalışıyor

Türkiye'de habercilik standardı haline gelen NewsWorks desteklediği diller sayesinde çok yakında yurtdışına da açılacak. Türkçe ve İngilizce olarak çalışmaya hazır halde olan sistemin, Fransızca ve Almanca dil eklentileri de düzenleniyor.

En yeni NewsWorks Kullanıcıları

NewsWorks Partners

NewsWorks aşağıdaki sistemlere MOS protokolü ile entegre edilmiştir.    Cinegy MAM Technology for Media, Production & Management
    Beehive Systems Realtime 3D On-Air Graphics


    BDL Autoscript Teleprompters, PC Cards and Software